,

۲۵۰۰ اثر تاریخی-فرهنگی مجموعه های خصوصی شیراز مستند نگاری شد

منزل مبله در شیراز و بازدید از آثار تاریخی مستند نگاری شده شیراز

مدیرکل میراث فرهنگی فارس از اتمام پروژه مستند نگاری ۲۵۰۰ اثرتاریخی-فرهنگی مجاز مجموعه های خصوصی شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری با بیان خبر فوق اظهار داشت: به استناد آیین نامه ابلاغی مرداد ماه ۸۵ و بر اساس بند ۱ ماده ۲۸ قانون مدیریت، ساماندهی و حمایت از دارندگان و مالکان اشیاء مجاز فرهنگی- تاریخی که در آن تصریح شده است افراد حقیقی می توانند پس از اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی در جهت ایجاد و راه اندازی موزه های خصوصی اقدام نمایند، بسیاری از مجموعه داران که بنا بر علاقه و سرمایه شخصی به گردآوری آثار روی آورده بودند را بر آن داشت که لیست آثار ارزشمند و پنهان خود را به میراث فرهنگی ارائه نمایند و پس از اخذ مجوزهای لازم از اداره کل موزه های کشور به ایجاد نمایشگاه و موزه های خصوصی همت گماردند.

 

وب سایت شیراز مبله زیر مجموع هتل آپارتمان های رنگین کمان آماده خدمت رسانی به شما گردشگر عزیز میباشد.

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

 

این مقام مسئول اضافه کرد: به همین منظور اداره کل میراث فرهنگی فارس بر اساس رسالت قانونی خود و با پیگیری های مستمر موفق گردید تا کنون نزدیک به هشت مجموعه با مضامین اشیا قدیمی از جمله دوربین-دوچرخه-تلفن-ماشین-دست بافته های عشایر-اسباب و لوازم مسی جهرم-سکه را به ثبت رسانده و علاوه بر فعالیت های چشمگیر در این زمینه، در سطح کشور هم پیشرو باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس با اشاره به اتمام پروژه مستند نگاری ۲۵۰۰ اثر فرهنگی، تاریخی از مجموعه داران خصوصی شیرازی، هدف از این اقدام را شناسائی داشته های فرهنگی و استفاده بهینه از پتانسیل بخش خصوصی دانست.

 

سفر به شیراز و اجاره بهترین منازل در شیراز با مناسب ترین قیمت در هتل آپارتمان رنگین کمان شیراز

 

در ادامه محمد مهدی نجفی سرپرست امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی فارس نیز گفت: در طی مدت ۴ ماهه ی گذشته، تعداد ۱۵۰۰ قلم از اشیاء مجموعه های مجاز خصوصی امید کرباسی شامل آثار بی بدیل فولاد از جمله قفل، سرمه دان، قالب های فلزی جواهر سازی و …. همچنین تعداد ۱۰۰۰ قلم از مسکوکات مجموعه خصوصی رضا قناعت پیشه که در موزه دلگشا در معرض دید علاقمند قرار دارد، تفکیک، طبقه بندی و مستند نگاری گردید.

سرپرست امور موزه های میراث فرهنگی فارس از شروع مطالعه و مستند نگاری۲۵۰۰ اثر دیگر و اتمام این طرح تا پایان دیماه سال جاری هم خبر داد و تصریح کرد: آنچه که به این مجموعه ها ارزش و اعتبار بیشتری خواهد بخشید، مطالعه و بررسی دقیق و موشکافانه آثار و نهایتا معرفی آنهاست و این اداره کل آمادگی آن را دارد به محض معرفی محل مناسب توسط مجموعه داران برای نمایش این آثار در اسرع وقت مجوزهای لازم را صادر نماید.

 

اجاره منزل مبله در شیراز با
تجهیزات کامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام،تجهیزات دکوراسیون
در صورت تقاضا نظافت چی

شماره تماس جهت اجاره منزل مبله در شیراز:

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *