,

کلم پلوی شیرازی به عنوان غذای اصیل شهر شیراز تبدیل به برند جهانی می شود

کلم پلو شیرازی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از حضور استان فارس در جشنواره‌ منطقه‌ای «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس سید موید محسن نژاد با اعلام خبر فوق افزود: این دور از جشنواره به مدت سه روز از تاریخ ۶ لغایت ۸ دی ماه سال جاری در استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان گچساران برگزار می شود.

(منزل مبله شیراز)

وی با بیان اینکه این رویداد ملی با حضور ۴ استان فارس، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری برگزار می گردد، گفت: این جشنواره به منظور آشنایی مردم با غذاهای سنتی-محلی و پخت آنها برپا می شود و در این دوره اقامتگاه های بوم گردی از شهرستانهای سپیدان، پاسارگاد، استهبان،اقلید، نورآباد ممسنی و ارسنجان شرکت می نمایند.

معاون گردشگری فارس برپایی نمایشگاه خوراک‌های سنتی، چادرهای عشایری، غرفه های آیین و فرهنگ استان، انتخاب غرفه برتر، مسابقه آشپزی و دوره‌های آموزشی با موضوع‌های خوراک‌های سنتی و سالم را از دیگر بخش‌های این جشنواره عنوان کرد.

(منزل مبله در شیراز)

این مقام مسئول در خصوص مسابقه آشپزی این جشنواره نیز اظهارکرد: ۳ منو از پیش غذا، غذای اصلی، دمنوش ، دسر و نوشیدنی سنتی برای شرکت در مسابقه در نظر گرفته شده بود که در نهایت منوی غذای مسابقه استان فارس شامل پیش غذا(سالاد شیرازی)، غذای اصلی(کلم پلو با ترشی شیرازی)، دمنوش(بابونه) ، دسر(حلوای پاشون) و نوشیدنی سنتی(شربت انار) به دبیرخانه مسابقه آشپزی جشنواره معرفی شد و در نظر است کلم پلوی شیرازی به عنوان غذای سنتی و اصیل شهر شیراز به یک برند جهانی تبدیل نماییم.

بنا بر این گزارش، دوره قبل این جشنواره در تاریخ۲۵ تا ۲۷ آذر ماه سال ۹۵ به میزبانی استان فارس در باغ ملی شیراز برگزار شد که به نقل از معاون گردشگری میراث فرهنگی فارس مورد استقبال بیش از ۳۰ هزار نفر بازدید کننده قرار گرفت. / منزل مبله در شیراز

منبع: سایت میراث فرهنگی استان فارس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *