,

کاخ های هخامنشی پاسارگاد مسقف می شوند

حميد فدايي مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از مسقف شدن درگاه‌های ارزشمند کاخ های اختصاصی سایت جهانی پاسارگاد خبر داد.

وب سایت شیراز مبله زیر مجموع هتل آپارتمان های رنگین کمان آماده خدمت رسانی به شما گردشگر عزیز میباشد.

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، حميد فدايي با اعلام خبر فوق اظهار کرد: مسقف شدن درگاه‌های کاخ اختصاصی، الگویی برای حفاظت از نقوش هخامنشی سایت جهانی پاسارگاد است و با مسقف شدن اين درگاه ها، قسمتی از نقوش برجسته هخامنشی پاسارگاد با رعایت شرایط و ضوابط موجود به صورت اصولی‌تر محافظت و نگهداری خواهند شد.

مدير پايگاه ميراث جهاني پاسارگاد با بیان اینکه اجرای این طرح با همکاری هیات ایتالیایی از ساختار سازه ای پروفيل هاي پولادي ضد زنگ در كشور ايتاليا تهيه و ساخته مي شود و در نهايت برای نصب به پاسارگاد منتقل می گردد افزود: به زودی پنل‌های خورشیدی نیز در بالای این سقف‌ها برای نورپردازی تعبیه می شود.

فدایی در ادامه گفت: از دیگر برنامه‌های این پایگاه جهانی مسقف کردن تمامی مجموعه کاخ‌ها است ولی در حال حاضر طراحی این سقف‌ها برای ۲ نقش برجسته مهم این کاخ (اختصاصی) بوده است.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: تمامي اقدامات حفاظتي و مرمتي مجموعه جهانی پاسارگاد در قالب يك تفاهم نامه ۳ ساله منعقد شده با كارشناسان و باستان شناسان كشور ايتاليا صورت گرفته است که حفاظت و مرمت اصولی نقش انسان بالدار و همچنين كاخ (دروازه) از آن جمله است.

بنابر این گزارش به نقل از مدیر مجموعه جهانی پاسارگاد تفاهم نامه مشترک ۳ ساله با هیات ایتالیایی تا آخر سال ميلادي جاري به پايان مي رسد و امید است در قالب تفاهم نامه هاي مجدد فعاليت هاي مشترك در اين مجموعه جهانی ادامه یابد.

 

اجاره منزل مبله در شیراز با
تجهیزات کامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام،تجهیزات دکوراسیون
در صورت تقاضا نظافت چی

شماره تماس جهت اجاره منزل مبله در شیراز:

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *