,

پروژه پاسارگاد جان تازه ای می گيرد

پروژه پاسارگاد جان تازه اي مي گيرد

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، اسماعیل تبادار استاندار فارس با همراهی معاونین خود، مدیر کل میراث فرهنگی استان، فرماندار پاسارگاد و دیگر مسئولین استان و شهرستان از وضعیت پروژه موزه پاسارگاد بازدید کرد.

بنابر بر این گزارش وی در این بازدید از روند اجرای ساخت این پروژه تاکنون، اعتبارات هزینه شده و اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل ساختمان موزه مطلع گردید.

استاندار فارس با اطلاع از شرایط موجود، دستور تامین بخشی از منابع مالی، از طریق اعتبارات استانی برای اجرایی شدن یکی از طرح های اولویت دار استان و پایگاه جهانی پارسه-پاسارگاد صادر و ابراز امیدواری کرد بخش دیگر هزینه های مورد نیاز از اعتبارات ملی تخصیص یابد.

گفتنی است این موزه یکی از مهمترین موزه های ایران با هدف معرفی هنر و معماری دوران هخامنشی در جوار مجموعه جهانی پاسارگاد در استان فارس، در دست ساخت است و بجز آن موزه تخصصی هخامنشی در کشور وجود ندارد.

این موزه می تواند با معرفی آثار سایت های جهانی و باستانی تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم به عنوان یک جاذبه جدید نقش مهمی در رونق گردشگری و اقتصادی استان ایفا نماید.

شایان ذکر است این طرح دارای ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی است و بعد از سالیان سال وقفه از سال ۸۷ تا پایان سال مالی ۹۵، ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه برای آن صرف شده است و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت اتمام ساختمان این موزه، مورد نیاز می باشد.

منبع: سایت میراث فرهنگی استان فارس

 

اجاره منزل مبله در شیراز با
تجهیزات کامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام،تجهیزات دکوراسیون
در صورت تقاضا نظافت چی

شماره تماس جهت اجاره منزل مبله در شیراز:

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *