,

نمای شیراز نیازمند زیبایی بصری است

نمای شیراز نیازمند زیبایی بصری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز،  مهندس حیدر اسکندرپور با اشاره به وجود آشفتگی در نمای ساختمان های شیراز و عدم وجود یکدستی در آنها گفت: باید تکلیف نمای ساختمان ها را در محورهای اصلی شهر مشخص کرد تا یکدستی، نظم بصری و زیبایی فضای عمومی را به شهر برگردانیم.

مهندس حیدر اسکندرپور با بیان اینکه هرج و مرج و آشفتگی های بصری که هم اکنون در نمای ساختمان ها وجود دارد، در خور شهر شیراز نیست، گفت: باید با تهیه طرح های یکسان، زیبا و متناسب با فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی- اسلامی، بی نظمی نمای ساختمان ها را کاهش داد و در این راستا می توان از سازمان نظام مهندسی به عنوان یک ظرفیت توانمند استفاده کرد. وی همچنین با اشاره به لزوم تخصیص سهم قابل توجهی از محوطه درونی و بیرونی ساختمان های شهری به فضای سبز، خاطرنشان ساخت: امروز افزایش ساخت و سازها و تخریب بخش زیادی از باغات قصردشت که ریه های شهر شیراز محسوب می شوند، اثرات جبران ناپذیری برای شهر شیراز داشته که ملموس ترین آنها، تغییر دمای شهر است. بنابراین به نظر می رسد برای زیبایی بیشتر شیراز و ماندگاری عنوان «شهر سبز و بدون آلایندگی» باید با تغییر الگوهای شهرسازی، به توسعه فضای سبز شهری به ویژه حفظ مجموعه باغات قصردشت اهمیت بیشتری بدهیم.  
شهردار شیراز با تأکید بر ضرورت احترام به شهروندان در مجموعه شهرداری به خصوص حوزه شهرسازی و معماری که بیشترین مراجعات مردمی را دارد، گفت: مردم و مراجعان باید واقعاً ارباب ما باشند و تکریم ارباب رجوع در عملکرد شهرداری مشهود باشد. کارکنان مجموعه شهرداری باید ضمن حفظ عزت و کرامت خود و مراجعان، همواره پاسخگوی شهروندان باشند تا بتوانیم شهرداری را به نهادی چابک، کارآمد، پاسخگو و شفاف تبدیل کنیم. زمانی که با شهروندان صادقانه و با صمیمت رفتار کنیم، آنان نیز با شهرداری و مسئولیت هایش همراه می شوند. همچنین با نگاه نرم افزاری و تولید فکر و اندیشه های نو، باید به دنبال شهروند فرهنگ مدار باشیم و با تکیه بر محله محوری، ساخت فرهنگ عمومی را از محلات و با کمک کانون هایی نظیر مساجد و پارک های محله ای آغاز کنیم. مهندس اسکندرپور همچنین اظهار داشت: طی سال های اخیر به دلیل فاصله از پست های مختلف و حضور بیشتر در متن مردم، مشکلات را از زاویه نگاه آنها دیده ام و امروز افق شهر شیراز را بر آن مبنا ترسیم کرده ام؛ در این راستا معتقدم شیراز شهر گفتگوی اقوام مختلف با آرزوهای مشترک است و مجموعه شهرداری نیز باید به دنبال نهادینه کردن این آرمان  باشد.
نوذر امامی، عضو هیأت رییسه شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید با بیان اینکه شهر یک موجود زنده است و نیاز به استانداردهای زنده دارد، گفت: در حال حاضر فضای شادی و نشاط شهروندی در شیراز کمرنگ است و وضعیت فعلی نشاط فرهنگی و اجتماعی شهر رضایت بخش نیست. وی افزود: شورای پنجم اساس کار خود را بر مبنای انسان محوری تعریف کرده است و از شهردار منتخب نیز توقع داریم با نگاه انسان محور به شهر، فضای نشاط و سلامت روانی را در شیراز گسترش دهد.

 

اجاره منزل مبله در شیراز با
تجهیزات کامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام،تجهیزات دکوراسیون
در صورت تقاضا نظافت چی

شماره تماس جهت اجاره منزل مبله در شیراز:

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *