فعالان گردشگری اسپانیا به شیراز سفر کردند

خبرنگاران و فعالان گردشگری اسپانیا به شیراز سفر کردند

استان فارس با دارا بودن آثار تاریخی شناخته شده جهانی، تنوع زیرساختهای گردشگری نظیر هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه بوم گردی و بیش از ۱۸ هزار تخت ویژه گردشگران، داشتن بیمارستانهای مجهز ، وجود آرامگاه حافظ و سعدی، همواره مورد توجه گردشگران خارجی بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به امکان صدور ویزا در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز برای گردشگران، گفت: با  توجه به وجود ۳ فرودگاه بین المللی در فارس، طبق آمار، سالیانه بیش از ۵ میلیون گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی-فرهنگی، مذهبی و طبیعی استان فارس بازدید می کنند.

بیش از ۵۰ خبرنگار و فعال گردشگری کشور اسپانیا به منظور  بررسی ظرفیت های گردشگری استان فارس روز یکشنبه وارد شیراز شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، خبرنگاران و فعالان  گردشگری اسپانیا با هدف بررسی زیرساختها و ظرفیتهای گردشگری فارس و مراودات بیش از پیش ورود گردشگران اسپانیایی به این استان، روز یکشنبه صبح وارد شیراز شدند و ضمن بازدید از بناهای تاریخی محور زندیه و مجموعه تاریخی- فرهنگی حافظیه  در نشستی با حضور مصیب امیری مدیر کل و سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس، امید حقیقت مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در حوزه گردشگری سلامت، تعدادی از روسای آژانسهای فعال در حوزه  تورهای ورودی به استان و اصحاب رسانه، در هتل الیزه شرکت کردند.

بنابراین گزارش، در این جلسه مصیب امیری گفت: فارس، بیشترین آثار تاریخی ایران از نظر ثبت ملی، جهانی و اهمیت را داراست.

اعضای این گروه  اسپانیایی به دعوت آژانس ایران دوستان  و با هدف بررسی ظرفیتهای گردشگری ایران و افزایش مراوده گردشگری ایران و اسپانیا ساعت چهار بامداد یکشنبه وارد فرودگاه شیراز شدند و صبح دوشنبه پنجم آذرماه جاری نیز پس  از بازدید از مجموعه های جهانی تخت جمشید و پاسارگاد ، استان فارس را به مقصد یزد ترک خواهند کرد. همچنین این هیات در ادامه سفر خود از ضمن بازدیداز استانهای اصفهان و تهران در پایان سفرخود، در جلسه ای با  حضور دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی شیراز و گردشگری شرکت خواهند کرد.

امیری تاکید کرد: در حال حاضر امنیت مثال زدنی در کشور ایران برای گردشگران خارجی وجود دارد و اکنون ایران جز امن ترین کشورهای آسیا و حتی دنیا است.

رئیس گروه اسپانیایی خبرنگاران و تورگردانان نیز دراین نشست گفت: پس از حضور در شیراز، شاهد مهربانی و میهمان نوازی شیرازی ها بودیم.

ماریانو پالاسین افزود: سازمان ما دارای ۲۰۰ عضو در حوزه خبرنگاری و فعال گردشگری است و همگی با اطلاع  کامل از زیبایی های ایران و شهر شیراز، این مقصد را برای حضور گردشگران اسپانیایی انتخاب کرده اند.

امید حقیقت مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور نیز در جلسه با گروه اسپانیایی اضافه کرد: استان فارس دارای آب و هوای چهار فصل و پتانسیلهای منحصر به فرد است و امکان هر گونه تفریح متفاوت از کویر گردی تا اسکی در این استان مهیاست.

 وی تصریح کرد: همانگونه که ما ایرانی ها با جاذبه های اسپانیا آشنایی داریم از شما به عنوان خبرنگار و فعال گردشگری انتظار داریم، زیبایی های ایران را  به خوبی معرفی و مشوق سفر اسپانیایی به کشور ما باشند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *