,

فارس آماده میزبانی میهمانان نوروزی

فارس آماده میزبانی میهمانان نوروزی

به گزارش ایسنا، از هفته‌ها قبل تلاش برای آماده‌سازی شیراز و فارس و میزبانی مطلوب از میهمانان و گردشگران نوروزی آغاز شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد: شهروندان، میهمانان و مسافران نوروزی در سال ۹۷ شهر شیراز را متفاوت تر از سال های گذشته خواهند دید.

محمد حسنپور با تاکید بر اینکه برنامه ریزی شده تا امسال کمترین مشکل برای مسافران از بابت اسکان ایجاد نشود، گفت: تلاش خواهیم کرد که گردشگران و مسافران نوروز ۹۷ با شیرازی زیباتر و تمیزتر از سالهای قبل مواجه شوند .

وی خاطرنشان کرد: سالهای گذشته برخی از مسافران اقدام به برپایی چادرهای مسافرتی در سطح پارک ها و حاشیه های شهر می کردند که امسال پیش بینی شده با ساماندهی مکان ها و ایستگاه های اسکان موقت، دیگر شاهد این موضوع نباشیم .

معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری شیراز یادآور شد: کمپ هایی در ورودیهای شیراز از جمله زیباشهر، جاده شیراز-بوشهر، باغ جنت و …مجهز شده که همانند سالهای قبل به اسکان مسافر اقدام خواهند کرد. علاوه بر باتوجه به پیش بینی نزول باران در ایام نوروز، مکان های مسقف تحت اختیار شهرداری را از هم اکنون مجهز کرده ایم تا در صورت بروز هرگونه حوادث غیرمترقبه احتمالی مسافران با مشکل اسکان رو به رو نشوند.

مدیرکل آموزش وپرورش فارس نیز در گفت و گو با ایسنا از تجهیز و ساماندهی بیش از یک هزار ۶۸۰ مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی در سراسر استان از اواخر اسفند تا ۱۵ فروردین ماه اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار و ۴۰۰ کلاس درس برای میزبانی از مسافران فرهنگی در نوروز ۹۷ در نظر گرفته شده است .

حمیدرضا آذری با بیان اینکه فعالیت سامانه ثبت نام رزرو اینترنتی میهمانان نوروزی فرهنگی از ۴ اسفند در دستور کار قرار گرفته، عنوان کرد: با توجه به استقبال خوب مسافران در سال گذشته از سامانه اینترنتی ثبت نام، امسال تا ۷۰  درصد از ظرفیت مدارس فارس برای این موضوع اختصاص داده شده است .

وی با اشاره برنامه ریزیهای انجام شده در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آموزش و پرورش فارس، افزود:در  استان ۶۸ و در شیراز نیز پنج پایگاه استقبال و پذیرش میهمانان نوروزی فرهنگی با ۳هزار نفر عوامل اجرایی از ۲۸ اسفند تا ۱۲ فروردین آماده پذیرش و استقبال و اسکان مسافران و میهمانان نوروزی فرهنگی در مدارس و اماکن متعلق به آموزش وپرورش استان خواهند بود .

مدیرکل آموزش وپرورش فارس با تصریح بر این نکته که مدرسه در حالت عادی مکان مناسبی برای  اسکان فرهنگیان نیست، عنوان کرد که آموزش وپرورش تلاش می کند در ایام نوروز با توجه به حجم زیاد مسافران به ویژه  فرهنگیان کمبود فضاهای اقامتی با نرخ های مناسب از ظرفیت موجود برای کمک به فرهنگیان استفاده کند .

آذری گفت: علاوه بر مدارس و کلاس های درس، ۳۶ سالن ورزشی، ۳ خوابگاه دانشگاهی، ۳ خوابگاه دانش آموزی، ۳ خوابگاه ورزشی و اردوگاه شهید دستغیب آمادگی ارائه خدمت به فرهنگیان و همراهان آنان را خواهند بود .

وی با یادآوری این نکته که فعالیت ستاد اسکان در آموزش وپرورش فارس به صورت شبانه روزی خواهد بود از توزیع ۳۶ هزار قلم کالا برای اسکان میهمانان نوروزی در مدارس استان خبر داد .

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش فارس، در سال گذشته برای تجهیز مدارس استان فارس حدود ۳۶ میلیارد ریال هزینه شد که در این زمینه ۳۶ هزارو ۴۱۶ قلم جنس برای این مهم خریداری و بین مدارس توزیع شد .

فرماندار شهرستان شیراز نیز در گفت و گو با ایسنا از تشکیل ستاد تسهیلات سفر و راه اندازی ۱۰ کمیته خبر داد و بیان کرد: طی ۵۴ مصوبه تمهیدات لازم برای پذیرایی و اسکان مسافران تدارک دیده شده است .

حیدر عالیشوندی با بیان اینکه شرح وظیفه هر دستگاه زیربنایی و خدماتی در ستاد تسهیلات سفرهای نورزی شهرستان شیراز مشخص شده، خاطرنشان کرد: تا پیش از ۱۵ اسفندماه این ستاد رسما افتتاح خواهد شد .

وی با تصریح بر اینکه تمام پیش بینی های لازم برای مواجه با حوادث غیرمترقبه احتمالی انجام شده و متعاقب با آن تلاش شده که کمپ ها و ورزشگاه های سرپوشیده به مجموعه مکان های اسکان مسافر اضافه شوند، گفت: امسال نمایشگاه دائمی استان فارس در قالب کمپ اسکان مجهز شده و اقدام به پذیرش مسافر خواهد کرد .

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز نیز در مصاحبه با خبرنگار ایسنا بیان کرد: طبق آمارها سال گذشته علی رغم استقبال زیاد مسافران برای گذراندن تعطیلات خود در این کلانشهر اما تنها ۴ درصد از آنها در هتل ها و مراکزی که پیش بینی شده بود، اسکان یافتند .

علی ناصری با تاکید بر تجهیز زیرساخت های منایب در بلندمدت توسط سرمایه گذارانی که قصد ساخت هتل، احیای بافت تاریخی، راه اندازی مراکز گردشگری و … دارند، خاطرنشان کرد: طی جلسات برگزار شده با صنوف گردشگری و هتلداری و همچنین معاونت اجرایی خدمات شهری شهرداری مقرر شده تا تمهیدات لازم برای اسکان موقت مسافران اندیشیده شود .

وی افزود: به جز چند پارک محدود، تلاش خواهد شد تا همه مسافران از مراکز اسکان تجهیز شده استفاده کنند .

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز به آراستن چهره شهر با جمع آوری معتادان متجاهر و متکدیان هم اشاره و در این باره عنوان کرد: از ماهها پیش جمع آوری آنها در دستور کار قرار گرفته که در روزهای پایانی باقی مانده به ایام نوروز تشدید خواهد شد .

ناصری یادآور شد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز نیز تلاش خواهد کرد تا در جهت زیبایی مبلمان شهری، نورپردازیها و المان ها اقدامات لازم را انجام دهد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *