,

سرمایه گذاری در بافت فرسوده شیراز

برای افرادی که در بافت فرسوده شیراز سرمایه‌گذاری کنند فرش قرمز پهن می‌کنیم.

بر اساس این گزارش و به گفته عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، بر اساس طرح ملی بازآفرینی شهری، سالانه ۱۰ درصد از بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری بازسازی می‌شود.

آخوندی افزود: در حال حاضر ۲ هزار و ۷۰۰ محله در قالب ۵۴۳ شهر در وسعت ۱۴۱ هزار هکتار از کشور جزو بافت‌های ناکارآمد شهری است که حدود ۱۰ میلیون نفر از جمعیت ایران را شامل می‌شود. کاهش فقر شهری، ارتقای تاب‌آوری شهری، ارتقای هویت و منزلت مکانی و افزایش حکمرانی محلی از اهداف کلان این طرح است، همچنین شهرداری‌ها عناصر اصلی فرآیند بازآفرینی شهری هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، حیدر اسکندر پور در حاشیه آیین آغاز برنامه ملی بازآفرینی شهری که به‌طور هم‌زمان در ۷ استان کشور با حضور رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در شهر شیراز ۱۸۰۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که ۳۶۰ هکتار آن بافت تاریخی فرهنگی است؛ در حال حاضر عمده بناهای بافت تاریخی و فرسوده شیراز به دلیل عدم برخورداری از امکانات لازم و متناسب با زندگی شهری خالی از سکنه شده که این موضوع مشکلاتی را برای بافت ایجاد کرده است، ازاین‌رو لازم است با برنامه‌ریزی‌های اصولی تدابیری برای ساماندهی این‌گونه بافت‌های شهری اندیشید.

وی با اشاره به اینکه احیای بافت فرسوده شیراز منجر به بهبود محیط شهری، کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و تأمین مسکن مناسب جهت ساکنان بافت‌ها می‌شود، خاطرنشان ساخت: طرح ملی بازآفرینی شهری تلاش دارد بافت‌های فرسوده را احیا کند و مهم‌ترین مزیتش این است که تولید مسکن در درون شهرها اتفاق می‌افتد.

وب سایت شیراز مبله زیر مجموع هتل آپارتمان های رنگین کمان آماده خدمت رسانی به شما گردشگر عزیز میباشد.

اسکندرپور تأکید کرد شهرداری و وزارت راه و شهرسازی در کنار هم و با کمک مردم می‌توانند این برنامه ملی را با موفقیت اجرا کنند.

استاندار فارس نیز در این مراسم اظهار داشت: در مجموع ۴۵ درصد از بافت‌های فرسوده استان فارس متعلق به شیراز است، به‌طورکلی بافت فرسوده فارس ۴ هزار هکتار است که ۸ درصد محدوده قانونی شهرهای استان را در برمی‌گیرد. در واقع یک هزار و ۲۸۷ هکتار سکونتگاه غیررسمی در استان فارس شناسایی‌شده که جمعیتی بالغ‌بر ۲۵۰ هزار نفر در آن سکونت دارند.

 اسماعیل تبادار در تبیین برنامه‌های استان فارس و شهر شیراز برای ساماندهی بافت فرسوده شهری، گفت: با سیاست‌های دولت برای بازآفرینی پهنه‌های فرسوده، کلنگ احداث ۱۱۰ واحد مسکونی در زمینی معادل ۴۵۰۰ مترمربع در بافت فرسوده میانی شیراز (محله آستانه) امروز به زمین زده می‌شود.

 

اجاره منزل مبله در شیراز با
تجهیزات کامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام،تجهیزات دکوراسیون
در صورت تقاضا نظافت چی

شماره تماس جهت اجاره منزل مبله شیراز:

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *