,

خانه های قاجاری “توجه” و “آموزگار” واقع در بافت تاریخی شیراز دردست مرمت

اجاره منزل مبله در شیراز و بازدید از خانه قاجاری

 

به گزارش دریافتی شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس مصیب امیری اظهار داشت: خانه آموزگاردارای سقف چوبی نقاشی شده، مقرنس کاری روی تاقچه های تالار و رف ها و یک بخاری گچبری شده است که یادآور هنر دوران صفویه و زندیه است.
این مقام مسئول ادامه داد: از ویژگی های شاخص خانه تاریخی توجه می توان به ایوان ستون داراین خانه که با تلفیقی از آجروکاشی کارشده اند، درک های ارسی و ازاره های سنگی، ویژگی های هنری از جمله تزئینات گچبری با نقوش گیاهی بر سر درها و لبه طاق های مابین ستون ها یادآورزندگی مردمان دوره قاجار است.
مدیر کل میراث فرهنگی فارس بیان کرد: مرمت این دو خانه ثبتی، با عملیات خاکبرداری، مرمت در کف سازی و کف فرش حیاط، انجام زیرساخت تاسیساتی مورد نیاز بنا و مرمت ازاره های حیاط، با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال در دست اجراست.

 

سفر به شیراز و اجاره بهترین منازل در شیراز با مناسب ترین قیمت در هتل آپارتمان رنگین کمان شیراز

 

خانه تاریخی آموزگار متعلق به دوره قاجار به شماره ۴۶۷۸ در دی ماه۸۰ و خانه تاریخی توجه متعلق به دوره قاجار به شماره ۳۱۱۲۴ در شهریور ماه۹۳ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند.
براساس آمارهایی که پیشتر اعلام شده بود تعداد کل خانه های تاریخی شناسایی شده در استان فارس و شهر شیراز به ترتیب ۷۰۰ و ۳۵۰ مورد است که از این تعداد ۳۱۰ خانه در استان فارس و ۲۸۱ خانه در شهر شیراز ثبت شده است.

 

اجاره منزل مبله در شیراز با
تجهیزات کامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام،تجهیزات دکوراسیون
در صورت تقاضا نظافت چی

شماره تماس جهت اجاره منزل مبله در شیراز:

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *