,

حافظ و سعدی روی نقشه های هوایی جهان

آرامگاه حافظ و سعدی بر روی نقشه ها هوایی جهان

اخیرا  خبر رسیده که  نام حافظ و سعدی روی نقشه های هوایی جهان ثبت شده و اکنون دیگر از هر نقطه جهان که هواپیماها به مقصد شیراز پرواز کنند نام این دو شاعر بلند آوازه ایرانی روی نقشه هوانوردی به نمایش در می آید.

سفر به شیراز و اجاره بهترین منازل در شیراز با مناسب ترین قیمت در هتل آپارتمان رنگین کمان شیراز

این ثبت نام مشاهیر فارس یک گام ارزشمند دیگر برای حفظ جایگاه مفاخر در جهان  به شمار می رود.

 رضا بدیعی فرد مدیر کل فروداههای استان فارس با بیان اینکه از این پس ستارگان فرهنگ و ادب پارس در نقشه هوانوردی فرودگاه بین المللی شیراز می درخشند، افزود: نام دو شاعر نامی ایران، حافظ و سعدی در نقشه مورد استفاده پروازهای ورودی( داخلی و خارجی )به فرودگاه بین المللی شیراز ثبت و ماندگار شد.

به گفته وی، از ۱۸ آبان ماه تمامی پروازهای ورودی به شیراز از هر نقطه جهان از طریق این دو نقطه مجاز به فرود می شوند که در مدت ۲۴ ساعت، حداقل ۱۰۰ مرتبه نام این دو ستاره ادب و فرهنگ پارسی بر روی فرکانس بین المللی فرودگاه شیراز بر زبان خلبانان جاری و در تمامی نقشه های هوانوردی بین المللی ثبت خواهد شد.

مدیر کل فرودگاههای استان فارس در ادامه گفت: نام گذاری نقاط در نقشه های هوانوردی از سوی سازمان جهانی هواپیمایی کشوری ( ایکائو ) در قالب یک کتاب نشر جهانی دارد. بطوریکه اسامی نقاط پروازی به صورت تصادفی از ترکیب حروف انگلیسی انتخاب می شود که از جمله این نامها ، عنوان حافظ( HAFEZ ) است که بر روی نقطه ای در یکی از کشورهای آفریقایی نامگذاری شده بود.

وی ادامه داد: طبق بررسی سند ایکائو و حصول اطمینان از وجود عنوان سعدی ( SADIA )، مراحل انتقال نام HAFEZ به شیراز شروع شد که با تلاش نماینده ایران در دفتر قاهره، این تغییر انجام شد و در نهایت با همکاری مدیریت پیامهای هوانوردی ایران، از دو نام HAFEZ  و SADIA برای نامگذاری نقاط شروع دستورالعمل ورود پروازها به فرودگاه بین المللی شیراز استفاده شد.

در این رابطه مدیر کل میراث فرهنگی فارس نیز به خبرنگار مهر گفت: در حوزه میراث معنوی  ، چهار  شخصیت از مفاخر و مشاهیر استان فارس در یونسکو ثبت شده اند که  شامل حافظ، سعدی ، قطب الدین شیرازی و سیبویه است.

مصیب امیری بیان کرد: از نظر میراث معنوی نیازمند اقداماتی برای حفظ این جایگاه مشاهیر و مفاخر استان فارس هستیم.

وی گفت: یکی از اقدامات ارزشمند همین ثبت نام حافظ و سعدی در صعت هوانوردی بود که  می تواند تاثیرات مناسبی بر جای گذارد.

 

اجاره منزل مبله در شیراز با
تجهیزات کامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام،تجهیزات دکوراسیون
در صورت تقاضا نظافت چی

شماره تماس جهت اجاره منزل مبله در شیراز:

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *