,

ثبت ۴۵ شیء هخامنشی موزه تخت جمشید در فهرست ملی

موزه پارس شیراز

عبدالرضا نصيري معاون میراث فرهنگی فارس گفت: نخستين پرونده اشياي منقول فارس به زودي در فهرست ملي به ثبت خواهد رسيد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، عبدالرضا نصيري با بیان مطلب فوق افزود: بر طبق قوانين موجود پرونده اشيا و اقلام منقول به صورت گروهي، متعلق به يك دوره تاريخي و حاصل كاوش در يك سايت تاريخي، در فهرست آثار ملي به ثبت می رسد.

معاون اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس در ادامه اضافه كرد: در مرحله نخست، پرونده ثبتي ۴۵ شيء تاريخي كه در موزه تخصصي هخامنشي تخت جمشيد وجود داشت، تهيه و تدوين شد.

به گفته معاون میراث فرهنگی فارس ادامه داد: در حال حاضر پرونده۴۵ شيء تاريخي با قدمت هخامنشي که در موزه تخصصي هخامنشي تخت جمشيد وجود داشت، تهيه و تدوين شده است و برای دریافت شماره ثبت به سازمان ميراث فرهنگي كشور در تهران ارسال شده است.

این مقام مسئول همچنین از تهیه و تدوین ۹۰ پرونده اشياي منقول تاريخي استان تا کنون كه عمده آنها متعلق به اقلام و اشياي موزه پارس در شيراز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که پرونده آنها نیز هر چه سریعتر ملی شود..

وی در پایان خاطر نشان کرد: اشياي منقول استان و اقلام تاريخي در موزه هاي هخامنشي تخت جمشيد، ساساني بيشاپور كازرون و موزه پارس شيراز دراولويت برای ثبت ملي مي باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *