تزیینات سرقت‌شده از خانه‌ تاریخی عطروش شیراز تحویل داده شد

خانه تاریخی عطروش شیراز

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس ازتحویل کاشی های سرقت‌شده خانه‌ تاریخی عطروش شیراز توسط سارق آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، سرهنگ آیت اله عیدی پور با بیان خبر فوق اظهار داشت: به استناد گزارش مامور بافت تاریخی- فرهنگی شیراز، در نیمه اول سال ۹۳ ، تعدادی از کاشی های تزئینی نمای تاج بنای خانه تاریخی عطروش به سرقت رفته بود.
وی ادامه داد: در هفته گذشته سال جاری، طی تماس تلفنی سرهنگ احمد رضا نظریان فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان فارس مشخص گردید، یکی از زندانیان که به جرم سرقت در حال سپری کردن ایام محکومیت خود در زندان بوده پس از اتمام دوران محکومیت خود با توجه به اصلاح و تادیب، اعتماد سازی و راهنمایی ها صورت گرفته اظهار نموده است که تمایل دارد کاشی هایی منقوش ابنیه تاریخی را که چند سال پیش به سرقت برده و در محل امنی نگهداری می نماید به اداره کل میراث فرهنگی استان فارس تحویل نماید.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس افزود: در نهایت پس ازهماهنگی های لازم ، تعداد ۳۶ عدد از کاشی های سرقتی جهت نصب مجدد در محل خود به معاونت میراث فرهنگی استان فارس تحویل داده شد.
بنا بر این گزارش، خانه تاریخی عطروش واقع در بافت فرهنگی-تاریخی شهر شیراز است که به شماره ۱۰۶۷ در اردیبهشت ماه ۵۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

منبع: سایت میراث فرهنگی استان فارس

اجاره منزل مبله در شیراز با
تجهیزات کامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام،تجهیزات دکوراسیون
در صورت تقاضا نظافت چی

شماره تماس جهت اجاره منزل مبله در شیراز:

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *