,

استفاده از توان جهاد دانشگاهی برای رونق گردشگری در شیراز

رونق گردشگری در شیراز

با توجه به اینکه شیراز هم قطب دانشگاهی و هم گردشگری است می‌توان با همکاری بین دستگاهی زمینه فعالیت پویایی بیشتر این مرکز برای توسعه صنعت گردشگری فراهم کرد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس عنوان کرد: این نهاد همواره در سایه‌ی فرهنگ ایستادگی و مقاومت، نه تنها به سمت ناامید و زوال حرکت نکرده بلکه امروز به پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف دست یافته و بدون تردید خلاقیت، پژوهش و نوآوری جهادگران جهاددانشگاهی، نقشی تاثیرگذار در این موفقیت‌ها داشته است.

مظاهر بابایی در صحن علنی شورای شهر شیراز ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی با اشاره به مرکز علمی فرهنگی دانشجویان ایران به عنوان یکی از ظرفیت‌های بالقوه این مجموعه، تاکید کرد: این تشکیلات به وابسته به جهاد دانشگاهی بوده و با هدف برداشتن گام‌های موثر برای توسعه گردشگری در ایران راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در همه‌ی دوره‌ها، اقدامات جهاددانشگاهی در این حوزه‌ را ریشه‌ای، عمیق و اثرگذار ارزیابی کرد و افزود: این نهاد در حوزه‌ی فرهنگی با راه‌اندازی مرکز فعالیت‌های قرآنی و خبرگزاری‌های قرآنی(ایکنا) و دانشجویان ایران(ایسنا)، مرکز افکارسنجی(ایسپا) و سازمان انتشارات، به شکل زیرساختی تلاشی گسترده را دنبال کرده است.
بابایی همچنین با اشاره به تجارب ارزنده‌ی این نهاد در عرصه‌های مختلف‌ فرهنگی، علمی، پژوهشی و اشتغال، ضرورت استفاده از این توان ارزشمند در مسیر ارتقای توان تولید ملی را مورد تاکید قرار داد و گفت: جهاددانشگاهی به‌عنوان یکی از اولین‌ نهادهای شکل‌گرفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به فرمان حضرت امام(ره) پیشکسوت و پرچمدار تولید و توسعه‌ی فرهنگی و علمی کشور است.
به گفته وی، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این نهاد با هدف جبران عقب‌ماندگی‌های فرهنگی، توسعه‌ی علمی و فناورانه و حتی آموزش‌های عالی و مهارتی و تقویت روحیه‌ی خودباوری شروع به فعالیت کرد و اکنون هم به تعبیر مقام معظم رهبری، جهاددانشگاهی فقط یک نهاد نیست.
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس گفت: شاید در ابتدا فکر می‌شد که جهاد دانشگاهی یک حرکت گلخانه‌ای برای نمونه‌سازی است اما امروز این گلخانه توان و امکان این را دارد که فضای جامعه را به گلستان تبدیل کند چرا که جهاددانشگاهی هیچ‌گاه به نمونه‌سازی اکتفا نکرده و نمی‌کند.
بابایی که در آستانه‌ روز ۱۶ مرداد، سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی به فرمان حضرت امام(ره) به‌عنوان سخنران در صحن علنی شورای شهر شیراز سخن می‌گفت، ادامه داد: این مجموعه در چهار حوزه‌ فرهنگی، فناوری، آموزش و اشتغال فعالیت داشته و از جهادگرانی صاحب ایمان، تفکر و خلاقیت برخوردار است؛ جهادگرانی که با آگاهی و شناخت کامل از پیشینه و سابقه‌ فرهنگی تاریخی غنی، شجاعت و عزم جدی توانسته‌اند کارهای ناممکن بسیاری را در حوزه‌ها و زمان‌های مختلف انجام دهند.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین با اشاره به ضرورت ورود عملی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی برای تحقق مدیریت شهری، آمادگی این مجموعه در استان را برای همکاری و تعامل با شورا وشهرداری کلانشهر شیراز جهت پیشبرد امور شهری اعلام کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *