,

از فردا در شیراز طرح توانمندسازی تشکل های مردم نهاد، آغاز می شود

طرح توانمندسازی تشکل های مردم نهاد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس، کارگاه آموزشی تشکل‌های مردم نهاد از فردا ۲۵ مهرماه امسال در شیراز آغاز می شود.

بنا براین گزارش طرح توانمندسازی تشکل های مردم نهاد در قالب یک کارگاه آموزشی دو روزه با عنوان “مبانی مرمت و احیای آثار تاریخی” در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر سال جاری از ساعت ۸ الی ۱۷ در سالن همایشهای مجتمع گردشگری هفت دریا، با حضور ۵۰ نفر از اعضای فعال تشکلهای مردم نهاد ۵ استان فارس،کهگیلویه و بویراحمد،اصفهان،چهارمحال و بختیاری، بوشهر و هرمزگان به مدت ۲۰ ساعت برگزار می گردد.

سفر به شیراز و اجاره بهترین منازل در شیراز با مناسب ترین قیمت در هتل آپارتمان رنگین کمان شیراز

 

گفتنی است این همایش هرسه ماه یک بار جهت توانمندسازی اعضای این تشکلها در استانهای مورد اشاره همچنین تعامل اعضا و بهره مندی از ظرفیت و توانمندیهای انجمنها از یکدیگر به صورت دوره ای برگزار خواهد شد. این طرح دارای ۴ دوره عمومی و ۸ دوره تخصصی است و عناوین هر دوره توسط استان میزبان انتخاب می شود.

شایان ذکر است سرفصلهای این دوره شامل تعاریف و اصلاحات مرمت شهری ، بازسازی ، تخریب ، استحکام بخشی ، بهسازی ، بازیافت و …، مروری بر مراحل مختلف مرمت و عملیات مختلف مرمتی برای بازسازی و حفاظت بناهای تاریخی، بررسی روش های شناخت مستند سازی بناهای تاریخی، مروری بر آسیب شناسی بناهای سنتی ، عوامل آسیب رسان و مخرب بناهای سنتی، مروری بر مصوبه ها و قطعنامه های جهانی درباره میراث فرهنگی (ملموس و ناملموس)، روش ها و انواع مداخله از نظر مرمت شهری و غیر شهری،روش حفاظتی بهداشتی،روش حفاظتی،تزیینی،روش بازسازی شهری،روش مدحله موضعی،موضوع و روش جامع مرمت شهری می باشد و در پایان شرکت کنندگان از کارگاه های آموزشی خانه محتشم و دیوانخانه بازدید خواهند کرد. اساتید این کارگاه های آموزشی نیز دکتر هانی زارع، دکتر مسعود رضایی منفرد،مهندس سیامک بصیری و مهندس محمدرضا امین هستند.

منبع: سایت میراث فرهنگی استان فارس

 

اجاره منزل مبله در شیراز با
تجهیزات کامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام،تجهیزات دکوراسیون
در صورت تقاضا نظافت چی

شماره تماس جهت اجاره منزل مبله در شیراز:

۰۹۱۷۸۰۷۶۵۶۰

۰۹۰۳۴۰۲۷۷۴۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *